Avastusreis templirüütlite ja veinimaale Gruusiasse, 2018

11.-18.mai 2018.a.

Maksumus alates 1449€

Kui Sa oled uudishimulik ja avatud ning soovid leida yin/yangi tasakaalu endas ning armastad mõnusat matkamist, siis on see ideaalne reis just Sulle!

Tutvu reisiplaani ja marsuudiga


Reisi maksumus ja tasumine
Registreeru tasuta tutvustusõhtule

Avastusreis templirüütlite ja veinimaale Gruusiasse, 2018

REGISTREERUN GRUUSIA REISILE  (kliki)

REISI SISU (kliki)

Sisu: Gruusia on rõõmus, päikeseline, hämmastava kultuuri, põnevate atraktsioonide ja taskukohaste hindadega maa. See riik on kõikjal maailmas tuntud oma külalislahkuse, hea veini ja unikaalse köögi poolest. Kaunis loodus, värvide küllus, sinine taevas, soe ja puhas Must meri on vaid mõned märksõnad, mis reisijaid köidavad. Meie avatusreis viib meid ajaloolistesse paikadesse, jutustab meile müstilisi lugusid kohalikest ning legende võitudest ja võitjatest.

Templirüütlite ordu oli usulis-sõjaline rüütliordu, mis faktiliselt eksisteeris 1118. aastast kuni 1307. aastani. Templirüütlid oli alati ümbritsetud salapärasuslooriga. Liikusid kuulujutud üleni valgesse rõivastatud rüütlitest, keda argipäeval avalikkuses haruharva nägi. Ent mis toimus templirüütlite kindluste müüride taga? Ja kust pärines nende üldtuntud rikkus? Kes olid ja mida tegid templirüütlid? Meie avastusreisil Gruusias liigume 200 templirüütli ajaloolist teed/Teed mööda. Külastame templirüütlite legendidega seotud kohti, kuuleme ja tajume põnevaid, lausa maagilisi lugusid – see viib meid rändama.

REISIKAVA (kliki)

8 päeva 2018. aasta mais Gruusias (11.05.2018.-18.05.2018.)

Korraldavad Siret ja Janno Seeder (Seeder Konsultatsioonid OÜ), reisiettevõtja reg nr TRE000646. Kogu reisi kestel saatja ja kohalikud inglise ja/või vene keelt kõnelevad giidid, tõlge eesti keelde Majutamine: 3* hotellides; Gruusia-sisene transport, hommikusöögid ja lõunasöögid on hinna sees.

1. päev R 11.05.18. Ärasõit Tallinnast, Kogunemine lennujaamas kl.19.00

2. päev L 12.05.18. Saabumine Gruusia pealinna Tbilisisse, kust sõidame kohe edasi Kutaisi. Check-in ja hommikusöök ning puhkus. Peale lõunat toimub linnaekskursioon, kus liigume kuldse rätiku röövimise jälgedel. Külastame ka parlamendihoonet, Gelati ja Motsameta kloostreid, Begrati katedraali, Gruusia kuningate elupaika – Geguti paleed. Õhtusööki naudime grusiinide tantsu ja polüfoonilise laulu saatel, mis haarab meid kaasa Gruusia põnevasse kultuuri ja traditsioonide maailma.

3. päev P 13.05.18. Pärast hommikusööki sõidame Okace kanjonisse – vaatame kanjoni sügavusse ülevalt alla. Läbime 780 m teekonna kanjoni serval mööda rippsildasid ja -rõdusid. Pärastlõunal külastame Prometheusi koobast – mis on Gruusia suurim. Koopa külastus võimaldab osa saada allmaailma salapärasest elust. Naudime koopa laes rippuvaid tilkekivide kauneid skulptuure (stalaktiidid ja stalagmiidid), meie teele jäävad ka maa-alused jõed, kosed ja isegi järv.

4. päev E 14.05.18. Pärast hommikusööki sõidame Gruusia lõunaosas asuvasse ajaloolisesse Samtskhe provintsi. Teekonnal läbime Gruusia lääne- ja idaosa ühendava Rikoti tunneli ja peatume Ubisi keskaegses kloostris ning oma mineraalvee poolest kuulsas Borjomis. Õhtuks jõuame UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvasse Vardzia linna.

5. päev T 15.05.18. Pärast hommikusööki külastame rahvuslikku kultuurimälestist Vardzia koobaslinna, millel on 13 korrust ning see ulatub kuni 50 m sügavusele maa alla. Selle keskmes asub tempel, mille seintele on säilinud mitmete valitsejate poolt jäädvustatud vanad freskod. Kahjuks on see põnev koht saanud 13. sajandil maavärinas tugevalt kannatada. Külastame ka Saro ja Kutaisi linna.

6. päev K 16.05.18. Pärast hommikusööki külastame unikaalse termilise mineraalvee poolest tuntud Tskhaltubo piirkonda. Soovi korral on võimalik nautida mineraalveevanni, hüdromassaaži. Külastame ka Katskhi ja Mgvimevi kloostreid. Õhtuks jõuame Tbilisisse.

7. päev N 17.05.18. Pärast hommikusööki toimub linnaekskursioon Tbilisises. Külastame erinevate uskude pühakodasid. Kuuleme legendi linna rajamisest, naudime vaateplatvormidelt vapustavaid linnavaateid ja jalutame keskaegse linna tänavatel. Külastame ka linna vanimat hoonet – 6. sajandist pärit Anchiskhani kirikut ja moodsat Rahu Silda.

8. päev R 18.05.18. Tbilisi-Tallinn. Koju jõuame kl.8.25

REISIL KÄINUTE TAGASISIDE (kliki)

*Reisist on nüüd pea-aegu nädal, alles mõjub ajavahe, aga muljed on endiselt värsked ja ülihead. Minu esimene nii pikk ja kauge reis ja ootused olid muidugi suured ja veelgi suuremalt said need täidetud. Tänud Teile Jannoga põneva reisikava, rohke liikumise, huumori, lugude jagamise ja igati toreda reisiseltskonna kokkusaamise eest! Natuke sai suurt Hiinat tundma õpitud ja see mis nüüd kogetud ja nähtud on, aitab paremini tajuda millise gigandiga tegemist on. Jõudu ja jaksu edasisteks tegudeks ja järgnevateks reisideks!!! (Lea)

*Tänan teid VÄGA TOREDA REISI eest. SUPPER!! Laenutan raamatukogust „Eesti oma feng shui“ raamatu. Plaanin tagantjärgi uurida, mis see Feng Shui õieti on. Reisil paljud kaaslased rääkisid, aga mulle oli see täiesti tundmatu maailm. Reisilt ostetud meened on ka kapis, ei tea kuhu nn. tsooni üles panna. Peab veidi uurimistööd tegema. Olete väga väga tublid, jõudu edaspidiseks!! Kõrvalt vaadades tundub, et olete leidnud elus teile ainuõige sobiva tegevuse/elutee. (Elo)

*Mina ütlen veelkord ja mitte meelitades – õige mõte oli minna avastama Hiinat teiega!!!! Ja reisiseltskond oli tõesti supper! (Marika)

*Suurepärane reisikogemus. Reisiplaani ülesehitus ääretult huvitav ja mitmekesine. Olen isiklikult reisiga väga rahul. (Maie)

*Minu jaoks oli see esmakordne Hiina avastusreis. Oma silmadega avastades Hiinat sain aru, et tegelikkus on hoopis midagi muud, kui meile on propageeritud ja räägitud siin kodus Euroopas. Võrratu kogemus oli Hiina köögi erinevate maitsete nautimine, mis on täiesti erinev Euroopa köögist. Hiina on sügava ajaloolise kultuuri ja traditsioonidega maa. Olen väga tänulik reisikorraldaja Seeder Konsultatsioonid firmale, et sain kogeda Hiina avastusreisi. Teadaolevalt ükski teine reisibüroo, kes samuti pakub Hiina reise, ei vii reisihuvilisi pühadele mägedele ja ei hari inimesi lisaks. (Riina)

*See reis laiendas mu maailma ! Loodan et suured muutused mu elus hakkavad kohe endast märku andma. (Tiiu)

*Turvalisus – õhtuses linnas ( 9-10 ajal) ei tekkinud kordagi tunnet, et tänaval võib ohtlik olla, ei tekkinud kordagi vajadust, et vaataks selja taha, kes seal on. Lisakd väga hea toit, arvestades asjaoluga, et liha oli kasutatud nii vähe, võib-olla peaks ka ise liha ainult söögi maitsestamiseks kasutama. Aga paaril korral sai juhuslikult toidupoodi satutud – taimetoidu ja puuvilja valik oli ikka väga suur – näiteks erinevaid värskeid seeni oli 6 või 8 sorti. Muidugi tuleb ka kohalikke giide kiita – nad olid tõelised hiina kultuuri ja keele fanaatikud (heas mõttes!). (Merike)

REISI MAKSUMUS JA TASUMINE (kliki)

Reisi maksumus 1449-1525 EUR. Kõik hinnas reis! Reisi pikkus 8 päeva. Esimene sissemakse (500 EUR) peale registreerimist, kinnitab osaleja soovi ja võimaldab broneerida lennupiletid. Tasuda võib osade kaupa, näiteks kuude kaupa või kvartali kaupa või ühekorraga.

Viimane makse peab olema laekunud hiljemalt 1 kuu enne reisi (11.04.2018.) NB! Küsi ka soodustuste kohta! NB! Reisihind võib muutuda seoses valuutakursi muutusega.

Seeder Konsultatsioonid OÜ reg nr.10923102, arve EE512200221021709091 Swedbank;

Lisainfo www.seeder.ee

Reisilaen: www.liisi.ee/liisi-reisilaen/