Avastusreis: "Unustamatu Usbekistan"

11.-19.august 2017.a.

Maksumus alates 1805 € (kõik hinnas)

Kui Sa oled uudishimulik ja avatud ning soovid leida yin/yangi tasakaalu endas ning armastad mõnusat matkamist, siis on see ideaalne reis just Sulle!

Tutvu reisiplaani ja marsuudiga


Reisi maksumus ja tasumine
Registreeru tasuta tutvustusõhtule

“Avastusreis – Unustamatu Usbekistan”
Reis toimub 11.08.-19.08.2017.

REIS ON VÄLJAMÜÜDUD!

REISIJUHID (kliki)

Siret Seeder ja Janno Seeder – feng shui eksperdid, koolitajad ja nõustajad. Usbeki poolt kogu reisi kestel saatja ja kohalikud inglise (vene) keelt kõnelevad giidid, tõlge eesti keelde. Seeder Konsultatsioonid OÜ on reisettevõte (reg.nr. TRE000646) Oleme korraldanud grupireise alates 2009 aastast.

REISI SISU (kliki)

Sisu: Kesk-Aasia avastamist ja tundmaõppimist on kõige parem alustada Usbekistanist. Reisil kohtame eri kultuuride ristumiskoha võlu ja valu ning sukeldume sajanditetagusesse maailma. Usbekistanis on säilinud kõige enam iidse Siiditeega seotud ajalugu ja kultuuri. Kuulsat Hiivat nimetatakse lausa muuseumiks lageda taeva all. Samarkand, mis asus kunagisel Siiditeel, oli islamiõpetuse üheks keskuseks. Buhhaara on enam kui 5000 aastat vana inimasustusega koht, mis linnana on eksisteerinud juba alates 6. sajandist e.Kr. Tegemist on ühe kunagise Pärsia tsivilisatsiooni keskusega. Kui oled huvitatud idamaade kultuurist ja ajaloost ning armastad mõnusat (kerget) matkamist, siis on see Sulle ideaalne reis! Sulle ideaalne reis!

REISIKAVA (kliki)

Usbeki reis9 päeva 2017. aasta augustis Usbekistanis (11.08.2017.-19.08.2017.) Korraldavad Siret ja Janno Seeder (Seeder Konsultatsioonid OÜ), reisiettevõtja reg nr TRE000646. Usbekistani poolt kogu reisi kestel saatja ja kohalikud inglise/vene keelt kõnelevad giidid, tõlge eesti keelde. Majutamine: 3* hotellides; riigi-sisene transport (buss, kiirrong, lennuk), hommiku-, lõuna- ja õhtusöök on hinna sees; kõik sissepääsupiletid, etendus ja viisa.

1.päev, R 11.08. Ärasõit Tallinnast

2.päev, L 12.08. Saabumine Taškenti Tutvumine Taškendiga, Hast Imam Kompleks ja Chorsu Bazaar. Peale lõunat külastame linna uut osa – Iseseisvus Väljak, Amir Temur Muuseum, Alisher Navoi teater (Ooperi- ja balletiteater). Külastame Õigeusu Püha Maarja katedraali. Ööbimine Taškendis.

3. päev, P 13.08. Taškent – Urgentš – Hiiva Pärast varast hommikusööki lend Taškendist Urgenchi (1h 40 m). Külastame Hiivat – UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvat linna, Itchan Kala vabaõhumuuseum. Pärast lõunat tutvume Kunya-Ark – Hiiva khaanide residentsiga (18-20 saj. suve- ja talvemošee), vastuvõtuhalli ja vaatetornidega; Djuma mošeega (18saj.), kus on 213 nikerdatud sammast; Hiiba ühe peamise sümboli Kalta Minor’i minaretiga. Ööbimine Hiivas.

4. päev, E 14.08. Hiiva – Buhhaara Pärast hommikusööki sõidame Buhhaarasse (u 6h), teel lõuna. Teel olles teeme peatusi, et nautida Amudarja panoraamvaateid. Buhhaarasse jõudes hotelli registreerumine ja vaba aeg.

5. päev, T 15.08. Buhhaara – UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv linn. Ennelõunal tutvume iidse Püha Buhhaaraga Jalutuskäik vanalinnas, vilgas kauplemine, uued moseed, k.a. Kalyan’i Minarett, koos “Surma torniga”, mis on Kesk-Aasia üks kõrgemaid. Peale lõunat jätkame jalutuskäiku vanalinnas, kus on viimastele aastatel toimunud põhjalik restaureerimine. Õhtul folkloorietendus Nadir Devon-Begi Medreses. Ööbimine Buhhaaras.

6. päev, K 16.08. Buhhaara – Samarkand Pärast hommikusööki külasame massiivset Ark’i kindlust, emiiride vabaõhu trooni, Ismail Samani mausoleumi – hästisäilinud ehitist 10 sajandist. Pärast lõunasööki istume kiirrongile (kl.15:21), et sõita Samarkandi. Registreerime hotelli ja vaba õhtu. Ööbimine Samarkandis.

7. päev, N 17.08. Samarkand – UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv linn Hommikul, pärast einet, linnatuur, külastame Registani väljakut, ühte kaunimat ala Kesk-Aasias, mis sisaldab kolme medreset – Ulumbek’i Medrese (15 saj.), Sherdor’i Medrese (17.saj.) ja Tillyakori Medrese (17. saj.). Gur-Emir Maosoleum, Amir Timur’i matmispaik, mis ehitatud 1404.a. Pärast lõunat külastame Shakti Zinda Nekropolist (14-15 saj.) ja Samarkandi pärli – Ulugbek’i observatoorium (15 saj.).

8. päev, R 18.08. Samarkand – Taškent Pärast hommikusööki sõidame Hazrat Daud’i pühasse koopasse, mis asub mäe tipus ja kuhu viib 1303 astet. Lõuna ning sellel järgneb külastus paberitehasesse, kus valmistati iidset paberit, tutvume ka tootmisprotsessiga. Kl.17.00 väljub kiirrong Taškenti (u 2h). Ööbimine Taškendis.

9. päev, L 19.08. Taškent – Tallinn, kojusõit.

REISIL KÄINUTE TAGASISIDE (kliki)

(Maie)

Suurepärane reisikogemus. Reisiplaani ülesehitus ääretult huvitav ja mitmekesine. Olen isiklikult reisiga väga rahul.

(Riina)

Minu jaoks oli see esmakordne Hiina avastusreis. Oma silmadega avastades Hiinat sain aru, et tegelikkus on hoopis midagi muud, kui meile on propageeritud ja räägitud siin kodus Euroopas. Võrratu kogemus oli Hiina köögi erinevate maitsete nautimine, mis on täiesti erinev Euroopa köögist. Hiina on sügava ajaloolise kultuuri ja traditsioonidega maa. Olen väga tänulik reisikorraldaja Seeder Konsultatsioonid firmale, et sain kogeda

Hiina avastusreisi. Teadaolevalt ükski teine reisibüroo, kes samuti pakub Hiina reise, ei vii reisihuvilisi pühadele mägedele ja ei hari inimesi lisaks.

(Tiiu)

See reis laiendas mu maailma ! Loodan et suured muutused mu elus hakkavad kohe endast märku andma.

(Merike)

Turvalisus – õhtuses linnas ( 9-10 ajal) ei tekkinud kordagi tunnet, et tänaval võib ohtlik olla, ei tekkinud kordagi vajadust, et vaataks selja taha, kes seal on. Lisakd väga hea toit, arvestades asjaoluga, et liha oli kasutatud nii vähe, võib-olla peaks ka ise liha ainult söögi maitsestamiseks kasutama. Aga paaril korral sai juhuslikult toidupoodi satutud – taimetoidu ja puuvilja valik oli ikka väga suur – näiteks erinevaid värskeid seeni oli 6 või 8 sorti. Muidugi tuleb ka kohalikke giide kiita – nad olid tõelised hiina kultuuri ja keele fanaatikud (heas mõttes!).

REISI MAKSUMUS JA TASUMINE (kliki)

REISI MAKSUMUS JA TASUMINE (kliki)

Reisi maksumus 1805-1899 EUR. Kõik hinnas! Reisi pikkus 9 päeva. Esimene sissemakse (500 EUR) peale registreerimist, kinnitab osaleja soovi ja võimaldab broneerida lennupiletid. Tasuda võib osade kaupa, näiteks kuude kaupa või kvartali kaupa või ühekorraga.

Viimane makse peab olema laekunud hiljemalt 1 kuu enne reisi (11.07.2017.)

NB! Küsi ka soodustuste kohta! NB! Reisihind võib muutuda seoses valuutakursi muutusega.

Seeder Konsultatsioonid OÜ reg nr.10923102, arve EE512200221021709091 Swedbank;

Vaata tutvustavat videot:

Reisitingimused: REISITINGIMUSED (kliki)

Reisplaan printimiseks:  USBEKI AVASTUSREIS (kliki)