Avastame Kesk-Aasiat - UNUSTAMATUD USBEKISTAN ja KÕRGÕZSTAN

08.08.-19.08.2018.

Maksumus alates 2279 € (kõik hinnas)

Kui Sa oled uudishimulik ja avatud ning soovid leida yin/yangi tasakaalu endas ning armastad mõnusat matkamist, siis on see ideaalne reis just Sulle!

Tutvu reisiplaani ja marsuudiga


Reisi maksumus ja tasumine
Registreeru tasuta tutvustusõhtule

Avastame Kesk-Aasiat – UNUSTAMATUD USBEKISTAN ja KÕRGÕZSTAN Reis toimub 08.-19.08.2018.

REGISTREERUN KESK-AASIA REISILE  (kliki)

REISIJUHID (kliki)

Siret Seeder ja Janno Seeder – feng shui eksperdid, koolitajad ja nõustajad. Kogu reisi kestel kohalikud inglise v. vene keelt kõnelevad giidid, tõlge eesti keelde. Seeder Konsultatsioonid OÜ on reisettevõte (reg.nr. TRE000646) Oleme korraldanud grupireise alates 2009 aastast.

REISI SISU (kliki)

Sisu: Kesk-Aasia avastamist ja tundmaõppimist on kõige parem alustada Usbekistanist. Liivaväljadega kaetud Usbekistanist sõidame edasi mägisesse Kõrgõzstani. Reisil kohtame eri kultuuride ristumiskoha võlu ja valu ning sukeldume sajanditetagusesse maailma. Siin on säilinud kõige enam iidse Siiditeega seotud ajalugu ja kultuuri. Kuulsat Hiivat nimetatakse lausa muuseumiks lageda taeva all. Samarkand, mis asus kunagisel Siiditeel, oli islamiõpetuse üheks keskuseks. Buhhaara on enam kui 5000 aastat vana inimasustusega koht, mis linnana on eksisteerinud juba alates 6. sajandist e.Kr. Kui oled huvitatud idamaade kultuurist ja ajaloost ning armastad mõnusat (kerget) matkamist, siis on see Sulle ideaalne reis!

REISIKAVA (kliki)

1.päev, K 08.08. Ärasõit Tallinnast, kl.12.30

2.päev, N 09.08. Saabumine Taškenti H, L

Tutvumine Taškendiga, Hast Imam Kompleks ja Chorsu Bazaar. Peale lõunat külastame linna uut osa – Iseseisvus Väljak, Amir Temur Muuseum, Alisher Navoi teater (Ooperi- ja balletiteater). Külastame Õigeusu Püha Maarja katedraali. Ööbimine Taškendis.

3. päev, R 10.08. Taškent – Urgentš – Hiiva H, L

Pärast varast hommikusööki lend Taškendist Urgenchi (1h 40 m). Külastame Hiivat, UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvat linna, Itchan Kala vabaõhumuuseum. Pärast lõunat tutvume Kunya-Ark – Hiiva khaanide residentsiga (18-20 saj. suve- ja talvemošee), vastuvõtuhalli ja vaatetornidega; Djuma mošeega (18saj.), kus on 213 nikerdatud sammast; Hiiba ühe peamise sümboli Kalta Minor’i minaretiga. Ööbimine Hiivas.

4. päev, L 11.08. Hiiva – Buhhaara H, L

Pärast hommikusööki sõidame Buhhaarasse (u 6h), teel lõuna. Teel olles teeme peatusi, et nautida Amudarja panoraamvaateid. Buhhaarasse jõudes hotelli registreerumine ja vaba aeg.

5. päev, P 12.08. Buhhaara – UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv linn.

Ennelõunal tutvume iidse Püha Buhhaaraga. Jalutuskäik vanalinnas, vilgas kauplemine, uued moseed, k.a. Kalyan’i Minarett, koos “Surma torniga”, mis on Kesk-Aasia üks kõrgemaid. Peale lõunat jätkame jalutuskäiku vanalinnas, kus on viimastele aastatel toimunud põhjalik restaureerimine. Õhtul folkloorietendus Nadir Devon-Begi Medreses. Ööbimine Buhhaaras.

6. päev, E 13.08. Buhhaara – Shahrisabz – Samarkand H, L

Pärast hommikusööki alustame teekonda bussiga Samarkandi, kuhu jõuame õhtuks. Vahepeal aga külastame Shahrisabz’i. Tegemist on Timuri kodulinnaga, millele ta andis nime „Roheline linn“ e. Shahri Sabz. Ekskursioon linnas, mil kaeme Ak-Sarai palee (14-15saj) varemeid (Timuri suvepalee), Dorus-Saodati mausoleumi (XIV saj.), mis on rajatud Timuri poegadele, Hazrati Imam mausoleumi, Jahangiri mausoleumi, Kok-Gumbaz mošee (1345), Dor-ut- Tilovat memoriaalkompleks, Gumbazi Saidon mausoleum, Sufi šeiki mausoleum (15.saj). Hilisõhtuks jõuame Samarkandi.

7. päev, T 14.08. Samarkand – UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv linn H, L

Hommikul, pärast einet, linnatuur, külastame Registani väljakut, ühte kaunimat ala Kesk-Aasias, mis sisaldab kolme medreset – Ulumbek’i Medrese (15 saj.), Sherdor’i Medrese (17.saj.) ja Tillyakori Medrese (17. saj.). Gur-Emir Maosoleum, Amir Timur’i matmispaik, mis ehitatud 1404.a. Pärast lõunat külastame Shakti Zinda Nekropolist (14-15 saj.) ja Samarkandi pärli – Ulugbek’i observatoorium (15 saj.).

8. päev, K 15.08. Samarkand – Taškent H, L

Pärast hommikusööki väljasõit paberitehasesse, kus valmib iidne siidipaber, vaatame ka tootmisprotsessi. Samuti tutvume vaipade valmistamise protsessiga (käsitsi tehtud siidivaibad), külastame Khvorenko veinikeldrit, toimub degusteerimine. Kl.17.00 väljub kiirrong Taškenti (u 2h). Ööbimine Taškendis.

9. päev, N 16.08. Taškent – Biškek – Chon-Kemin H, L

Varajane hommikusöök. Lend Kõrgõzstani pealinna Biškeki kl.6.15 (2 h 15 min). Ekskursioon Biškeki kesklinnas: Võidu väljak, Tamme Park ja Ala-Too peaväljak, Riikliku Ajaloomuuseumi külastus. Sõit bussiga (160 km) Chon Kemin loodusparki. Ööbimine Ashu mägipiirkonnas.

10. päev, R 17.08. Chon Kemin – Issyk-Kul – Tosor H, L

Pärast hommikusööki sõidame Issyk-Kuli (Õsõkköl) järve äärde. Tegemist on Tian Shan mäestikus asuva väljavooluta järvega (1606 m), mida nimetatakse “Kesk-Aasia pärliks”. Järv on koduks paljudele taime- ja loomaliikidele. Väike matk kauni järve kaldal. Lõunasöök Tosori’s. Külastame jurtade valmistamise meistreid ning saame protsessist osa võtta. Ööbimine Issyk-Kul järve lõunakaldal jurtades.

11. päev, L 18.08. Tosor – Biškek H, L

Hommikueine jurtades ja algab tagasisõit Biškeki. Vahemaa 320 km, teel olles naudime kanjonite vapustavaid vaateid, kui on võimalik teeme peatuse. Peatume iidses Balasaguni linnas (11 saj) ja ronime Burana torni.

12. päev, P 19.08. Biškek – Istanbul – Tallinn H Väga varajane hommikusöök, lend Istanbuli kl.6.40, Tallinnas kl.17.20

REISIL KÄINUTE TAGASISIDE (kliki)

(Maie)

Suurepärane reisikogemus. Reisiplaani ülesehitus ääretult huvitav ja mitmekesine. Olen isiklikult reisiga väga rahul.

(Riina)

Minu jaoks oli see esmakordne Hiina avastusreis. Oma silmadega avastades Hiinat sain aru, et tegelikkus on hoopis midagi muud, kui meile on propageeritud ja räägitud siin kodus Euroopas. Võrratu kogemus oli Hiina köögi erinevate maitsete nautimine, mis on täiesti erinev Euroopa köögist. Hiina on sügava ajaloolise kultuuri ja traditsioonidega maa. Olen väga tänulik reisikorraldaja Seeder Konsultatsioonid firmale, et sain kogeda

Hiina avastusreisi. Teadaolevalt ükski teine reisibüroo, kes samuti pakub Hiina reise, ei vii reisihuvilisi pühadele mägedele ja ei hari inimesi lisaks.

(Tiiu)

See reis laiendas mu maailma ! Loodan et suured muutused mu elus hakkavad kohe endast märku andma.

(Merike)

Turvalisus – õhtuses linnas ( 9-10 ajal) ei tekkinud kordagi tunnet, et tänaval võib ohtlik olla, ei tekkinud kordagi vajadust, et vaataks selja taha, kes seal on. Lisakd väga hea toit, arvestades asjaoluga, et liha oli kasutatud nii vähe, võib-olla peaks ka ise liha ainult söögi maitsestamiseks kasutama. Aga paaril korral sai juhuslikult toidupoodi satutud – taimetoidu ja puuvilja valik oli ikka väga suur – näiteks erinevaid värskeid seeni oli 6 või 8 sorti. Muidugi tuleb ka kohalikke giide kiita – nad olid tõelised hiina kultuuri ja keele fanaatikud (heas mõttes!).

REISI MAKSUMUS JA TASUMINE (kliki)

REISI MAKSUMUS JA TASUMINE (kliki)

Reisipaketi maksumus 2279-2399 EUR. Kõik hinnas reis! Reisi pikkus 12 päeva. Esimene sissemakse (500 EUR) tasumine kinnitab osalemise soovi ja võimaldab broneerida lennupiletid. Hilisema reisist loobumise puhul seda summat ei tagastata. Tasuda võib osade kaupa või ühe maksena. Viimane makse peab olema laekunud hiljemalt 1 kuu enne reisi (08.07.2018.) NB! Reis sisaldab kõiki kulutusi v.a. isiklikud ostud!

NB! Küsi soodustuste kohta! Üksinda toas lisandub 350.- (juhul kui Reisi korraldaja või Reisija ise ei leia endale toakaaslast)!

NB! Küsi ka soodustuste kohta! NB! Reisihind võib muutuda seoses valuutakursi muutusega. Seeder Konsultatsioonid OÜ reg nr.10923102, arve EE512200221021709091 Swedbank

Vaata tutvustavat videot:

Reisitingimused: REISITINGIMUSED (kliki)

Reisplaan printimiseks:  USBEKI AVASTUSREIS (kliki)